محدودیت های ثبت برند در کشور و استفاده از برند فروشی

توسط |۱۳۹۸/۸/۱۰ ۶:۴۲:۳۱جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸|وبلاگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

اگر شما قصد دارید که در کار خود ممتاز و درجه یک باشید می بایست به مسائل مختلفی از قبیل بازار فروش آن، میزان اشباع شدن بازار آن، تجزیه و تحلیل رقبا، انتخاب محل مناسب برای حرفه، تبلیغات مناسب، کاهش هزینه ها، میزان صادرات و واردات در آن حوزه و از همه مهمتر انتخاب برند تاثیرپذیر  و … توجه کرد.

در این میان می توان به اهمیت برند توجه کرد زیرا در دنیای کنونی تبلیغات و برندینگ در رشد و توسعه یک تجارت و یا حرفه بسیار مهم است زیرا امروزه بسیاری از مشتریان که وقت کافی برای بررسی کامل همه شرکت های موجود در یک زمینه را ندارند از برندها به عنوان یک عامل تعیین کننده در انتخاب یک شرکت برای همکاری استفاده می کنند.

در کشور ما مانند سایر کشورها برای ایجاد یک برند و یا لوگو قوانینی وجود دارد که شاید برای بسیاری از افراد دست و پا گیر و سخت باشد.

در ادامه این مقاله به تعدادی از این قوانین اشاره شده است:

۱ برند نباید با شئونات اسلامی کشور در تضاد باشد.

۲. نباید در برند از علائم و یا نشانه هایی استفاده شده باشد که نشان دهنده یک برند و یا لوگوی معتبر باشد.

۳. برند نباید علامتی سرشناس باشد.

۴. نام برند نباید نام افراد  حقیقی  باشد.

۵. نباید از علایم مقدس در علامت برند استفاده کرد.

۶. علامت مورد نظر نباید با امنیت ملی در تضاد باشد.

همان گونه که در بالا مشاهده می کنید انتخاب یک برند قانونی و مناسب نیازمند صرف زمان و انرژی بسیار زیاد است و شما می بایست یک دید همه جانبه و کامل نسبت به مسائل مختلف داشته باشید به عنوان مثال شما می بایست علامت های به کار رفته در برند خود را با برندهای دیگر مقایسه نموده که دارای علامت های یکسان نباشند.

برند فروشی

با توجه به مشکلات فوق بسیاری از افراد برای شرکت های خود روی به برند فروشی آورده اند که یکی از موسسات پیشرو در این زمینه موسسه حقوقی شکوفه برند فروشی است که به عرضه برند فروشی می پردازد.

درباره نویسنده:

موسسه ثبتی و حقوقی شکوفه (ثبت شرکت شکوفه) ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای ثبت شركتها در ایران می‌باشد که همواره کوشیده است بهترین خدمات را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. مهمترین خدمات ما شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکتها ، خرید و فروش برند آماده ، ثبت طرح صنعتی و اختراع ، اخذ کارت بازگانی و... می‌باشد.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.