شرکت های تضامنی

توسط |۱۳۹۸/۸/۱۰ ۶:۴۱:۳۶جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸|وبلاگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

شرکت تضامنی شرکتی است که هر یک از سهامداران آن در مقابل کل بدهی های شرکت مسئول هستند. به غیر از مواردی که یک شرکت به دلیل نوع فعالیت خود توسط نهاد ذیربط ملزم به ثبت شرکت تضامنی شوند در بقیه موارد معمولا اشخاص به علت مسئولیت بالایی که در شرکت تضامنی موجود است تمایلی برای ثبت شرکت از این نوع ندارند. به عنوان مثال شرکت صرافی که برای اخذ مجوز از بانک مرکزی ملزم به ثبت شرکت تضامنی می باشند.  لازم به ذکر است که  اگر دارایی شرکت برای ادای تمام قروض کافی نباشد؛ هر یک از افراد شریک مسئول پرداخت تمام قروض شرکت خواهد بود.

هر تصمیمی که بین شرکاء برخلاف این موضوع ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث، کان لم یکن خواهد بود. مدیر عامل شرکت تضامنی از میان شرکا یا خارج از شرکا انتخاب می شود. ثبت شرکت تضامنی وقتی صورت می پذیرد که تمام سرمایه نقدی پرداخت و سهم شراکت غیر نقدی نیز با توافق کلیه شرکا ارزیابی و تسلیم شده باشد.

 در ثبت شرکت تضامنی تقسیم سود به نسبت سهم شرکا است همپنین شرکا می توانند ترتیب دیگری برای تقسیم سودمیان خود مقرر نمایند. در ثبت شرکت تضامنی در نام شرکت می بایست عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقل اسم یک نفر از شرکاء ذکر شود.

درباره نویسنده:

موسسه ثبتی و حقوقی شکوفه (ثبت شرکت شکوفه) ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای ثبت شركتها در ایران می‌باشد که همواره کوشیده است بهترین خدمات را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. مهمترین خدمات ما شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکتها ، خرید و فروش برند آماده ، ثبت طرح صنعتی و اختراع ، اخذ کارت بازگانی و... می‌باشد.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.