روش و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص (قسمت دوم)

توسط |۱۳۹۸/۸/۱۰ ۶:۳۲:۴۵جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸|وبلاگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

در مقاله ی قبلی درباره مراحل ابتدایی ثبت شرکت های سهامی خاص و تا مرحله دریافت رسید از اداره پست و درج بارکد ۲۰ رقمی و تاریخ ارسال مدارک در سامانه بحث کردیم و حال می خواهیم درباره ادامه مراحل ثبت شرکت های سهامی خاص صحبت کنیم:

بعد از درج بارکد تقریبا ۲ تا ۳ هفته طول می کشد تا کارشناس پرونده را بررسی کند و جواب را در سامانه ثبت شرکت ها اعلام کند.

در صورت ایراد باید درخواست مبنی بر رفع ایراد و یک پرینت از شرح ایرادات وارده به همراه مدارک خواسته شده را به وسیله پست و پاکت مخصوص رفع ایراد به اداره ارسال کند.(یک نسخه از نامه ی ایراد را می بایست روی پاکت بچسباند)

در صورت رد شدن پرونده، ذی سمت می بایست با در دست داشتن پرینت برگه ی رد پذیرش در اداره ی ثبت شرکت ها حضور یافته و پرونده را از سالن شماره ی یک تحویل گرفته و پس از اصلاح موارد ایراد، مجدداَ تمام مراحل فوق را انجام دهد.

در صورت آگهی شدن باید برگه ی پیش نویس آگهی را از سامانه پرینت گرفته و با در دست داشتن برگه ی فوق به اداره ی ثبت شرکت ها، در سالن یک حضور یافته و پرونده را تحویل  بگیرد. پس از آن به واحد بانک رجوع شده و مبالغ تائید نام و حق الدرج را پرداخت کند و در نهایت به واحد پست مراجعه کرده و روی پاکت پست، آدرسی را جهت ارسال روزنامه ی کثیرالانتشار نوشته و مدارک لازم ( یک نسخه ار آگهی و پاکت پستی) را به متصدی تحویل می دهد. متصدی هرینه ی چاپ آگهی در روزنامه ی کثیرالانتشار را از طریق کارت اعتباری دریافت کرده و رسیدی تحویل می دهد.

بعد از آن باید پوشه ای از زیر زمین گرفته و با در دست داشتن فیش های واریزی و رسید پست مجداد به سالن ۱ مراجعه کند.

یکسری از اوراق و فیش های واریزی و رسید پست را پانچ کرده و داخل پوشه ی مخصوص قرار داده و یک سری از مدارک را داخل پوشه ی صورتی نگه می دارد.

پس از دریافت نوبت مجددا به متصدی مدارک را تحویل می دهد.

متصدی دو نسخه آگهی را روی برگه های صورتی رنگ پرینت می گیرد و در ذیل آن، متن زیر را می نویسیم : صحت مندرجات فوق مورد تائید اینجانب می باشد، نام و نام خانوادگی ، شماره ملی ، سمت و تاریخ.

متصدی یک سری مدارک و یک نسخه از آگهی را به ما تحویل می دهد که باید به اتاق روبرو مراجعه کرده و آگهی صورتی رنگ را مهر برجسته زده و با مراجعه به وبسایت روزنامه ی رسمی و ایجاد اشتراک در آن، هزینه  چاپ آگهی در آن را به وسیله پرداخت الکترونیک می پردازد.

تقریبا ۵ تا ۷ روز بعد فایل امضاء شده الکترونیک روزنامه به آدرس ایمیل درج شده در سایت روزنامه رسمی برای ما ارسال خواهد شد و پس از چند روز نسخه چاپی آن به آدرسی که در زمان ایجاد اشتراک در سامانه درج شده، ارسال خواهد شد.

درباره نویسنده:

موسسه ثبتی و حقوقی شکوفه (ثبت شرکت شکوفه) ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای ثبت شركتها در ایران می‌باشد که همواره کوشیده است بهترین خدمات را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. مهمترین خدمات ما شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکتها ، خرید و فروش برند آماده ، ثبت طرح صنعتی و اختراع ، اخذ کارت بازگانی و... می‌باشد.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.