ثبت علائم تجاری و برند فروشی

توسط |۱۳۹۸/۸/۱۰ ۶:۴۸:۳۱جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸|وبلاگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

با توجه به قوانین تجارتی هر شخص حقیقی یا حقوقی برای کسب و کار خود میتواند علامت مخصوص خود و اسم تجاری خود را ثبت کند که اشخاص دیگر نتوانند از این اسم یا علامت سو استفاده کنند طبق قوانین اگر علامتی ثبت شود و شخص یا اشخاص دیگری از این علامت سو استفاده کنند مشمول جریمه های سنگینی خواهد شد .

مراحل ثبت برند

برای ثبت برند یا علامت خود ابتدا باید مجوز مربوط به رشته فعالیت خود را اخذ نمود و در مرحله بعدی باید پیش ثبت نام در سامانه مالکیت صنعتی…………لینک مالکیت صنعتی …را انجام دهند سپس گواهی امضا و تایید اطلاعات را از سامانه گرفته و با مراجعه به دفتر خانه گواهی امضاء را انجام داده و در سامانه بارگذاری میکنید سپس برند خود را ارجاع زده و منتظر پاسخ اولیه از سوی کارشناس محترم میشوید این پرسه بین ۴ الی ۶ ماه زمان میبرد ولی آگهی اولی پس از ۴۵ روز کاری در سامانه قابل مشاهده می باشد و مهمترین بخش ثبت برند همین مرحله میباشد

 بعد از آگهی اول و تشکیل پرونده فیزیکی و پرداخت روزنامه اول یک ماه از تاریخ روزنامه اول باید سپری شود که به اصطلاح مهلت اعتراض مینامند و بعد از این زمان آگهی دوم و رسمی برند شما در سامانه بارگذاری میشود که با پرداخت روزنامه آن و چاپ آن میتوانید گواهینامه علامت خود را دریافت نمایید البته نا گفته نماند که برای انجام ثبت علامت خود بهتر است از کارشناسان و موسسات معتبر استفاده نمایید و کار خود را به آنها بسپارید چون بحث ثبت برند دارای قوانینی خاص میباشد که یک شخص با اطلاعات سطحی نمیتواند به درستی این مسائل را رعایت نماید و در گذر زمان به مشکلات بسیاری بر میخورد .

خرید برند فروشی

البته روش دیگری نیز وجود دارد که آن خرید برند فروشی می باشد. خریدن برند فروشی شما را درمالکیت برند خود یاری کرده و زمان زیادی را به دست خواهید آورد تا برای بهره برداری از آن طرح ریزی کنید. در حقیقت برند فروشی راهی سریع در دستیابی به برند مورد نظر می باشد.

لگوی تجاری

هر شخصی میتواند همراه با اسم تجاری خود یک لگو نیز اظهار نماید و هزینه اضافی ندارد حتی میتواند اسم تجاری خود را به صورت لگوفونت طراحی نماید البته باید در نظر داشت که امکان این وجود دارد لگو ثبت نشود ولی اسم شما به ثبت برسد یا بلعکس این موضوع را کارشناس اداره تشخیص میدهد .

اعتبار گواهینامه علائم تجاری ۱۰ سال میباشد و پس از اتمام این اعتبار شما میتوانید در زمان مقرر دوباره درخواست تمدید مجدد علامت خود را به اداره مالکیت صنعتی تسلیم نماید.

درباره نویسنده:

موسسه ثبتی و حقوقی شکوفه (ثبت شرکت شکوفه) ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای ثبت شركتها در ایران می‌باشد که همواره کوشیده است بهترین خدمات را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. مهمترین خدمات ما شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکتها ، خرید و فروش برند آماده ، ثبت طرح صنعتی و اختراع ، اخذ کارت بازگانی و... می‌باشد.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.