ثبت شرکت سهامی خاص

توسط |۱۳۹۸/۸/۱۰ ۶:۲۹:۴۰جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸|وبلاگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه آن منحصرا تامین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی آنها است. سرمایه شرکت سهامی خاص بوسیله خود موسسین تامین می شود و چنین شرکتی نمی تواند سهام خود را از طریق پذیره نویسی، بانک ها و یا برای فروش در بورس اوراق بهادار عرضه نماید و همچنین نمی تواند برای فروش سهام خود به انتشار آگهی و اطلاعیه یا هر نوع اقدام تبلیغاتی مبادرت ورزد.

سرمایه ثبت شرکت سهامی خاص

در ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه در نظر گرفته شده ای که باید توسط موسسین تامین گردد یک میلیون ریال است. همچنین برای تامین سرمایه نیازی به صدور اعلامیه پذیره نویسی برخلاف ثبت شرکت سهامی عام نمی باشد و سرمایه توسط اعضا به تفکیک تامین خواهد گردید. لازم به ذکر است که پیش از ثبت شرکت سهامی خاص می بایست حداقل ۳۵٪  از سرمایه  شرکت در حسابی به نام شرکت در آستانه تاسیس واریز شود. همچنین شرکت سهامی خاص را می‌توان پس از طی مراحلی به شرکت سهامی عام تبدیل نمود.

حداقل شرکای هیئت مدیره

تعداد هیات مدیره در  شرکت سهامی خاص نباید از ۵ نفر کمتر باشد ولی بیشتر از ۵ نفر طبق اساسنامه مانعی ندارد .

حداقل سهام دار می توانند سه نفر باشند که شامل مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس هیئت مدیره است.

بازرسین نیز شامل بازرس اصلی و بازرس علی البدل است.

حداکثر مدت تصدی مدیران دو سال است.

درباره نویسنده:

موسسه ثبتی و حقوقی شکوفه (ثبت شرکت شکوفه) ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای ثبت شركتها در ایران می‌باشد که همواره کوشیده است بهترین خدمات را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. مهمترین خدمات ما شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکتها ، خرید و فروش برند آماده ، ثبت طرح صنعتی و اختراع ، اخذ کارت بازگانی و... می‌باشد.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.